V závere školského roka sme spojili hodiny etickej a náboženskej výchovy a venovali sme sa téme bezpečného trávenia letných prázdnin. Cieľom stretnutia bolo upozorniť žiakov na nástrahy, s ktorými sa môžu počas voľných dní stretnúť, a podporiť ich v zodpovednom rozhodovaní.
Prostredníctvom anonymného dotazníka v aplikácii Mentimeter mali žiaci možnosť otvorene vyjadriť svoje názory, skúsenosti a obavy týkajúce sa alkoholu, cigariet, elektronických cigariet, návykových látok či tlaku rovesníkov. Následne sme si spoločne prešli jednotlivé odpovede, diskutovali o rizikových situáciách a hľadali spôsoby, ako sa v nich správne zachovať.
Príjemné prostredie školského areálu nám umožnilo pracovať netradične – v skupinách pod stromami, kde žiaci aktívne spolupracovali, diskutovali a zamýšľali sa nad dôležitými témami. Oceňujeme ich otvorenosť, úprimnosť a ochotu zapojiť sa do diskusie.
Veríme, že získané poznatky a spoločné rozhovory pomôžu našim žiakom prežiť letné prázdniny bezpečne, zodpovedne a s množstvom pekných zážitkov.
Prajeme všetkým žiakom krásne, oddychové a bezpečné leto!