• Lyžiarsky výcvik - Snowland, Valča 2020
     • Lyžiarsky výcvik - Snowland, Valča 2020

     • V dňoch 3.2. – 7.2. 2020 + (10.2.) sa uskutočnil lyžiarsky výcvik v LS – Snowland, Valčianska dolina. Zima 2020 pripravila skromnú nádielku snehu. Nevyspytateľné „zimno-letné“ počasie nahrávalo skôr pre plavecké športy ako tie zimné... :) Aj napriek takýmto poveternostným prekvapeniam sa nám podarilo zrealizovať lyžiarsky výcvik plný krásnych a nezabudnuteľných zážitkov. Výcviku sa zúčastnili žiaci 7. – 8. ročníka pod vedením vyučujúceho TSV a lyžiarskeho inštruktora LS-Snowland. Cieľom lyžiarskeho výcviku bolo naučiť žiakov základnú techniku zjazdového lyžovania. S potešením môžeme konštatovať, že cieľ sme splnili a žiaci si svoje nové zručnosti mohli vyskúšať v záverečnom lyžiarskom preteku, ktorý mal výbornú atmosféru a veľa pozitívnych zážitkov... pokračovanie Fotoalbum :)

    • Burza povolaní 2019 a exkurzia SNK
     • Burza povolaní 2019 a exkurzia SNK

     • Dňa 26.11.2019 sa žiaci 8. a 9. ročníka zúčastnili Burzy povolaní v Slovenskej národnej knižnici v Martine ohľadom voľby strednej školy po ukončení základnej školy. Tradične sa zúčastňujú tohto podujatia stredné školy z okresu Martin a Turčianske Teplice, ale aj školy z iných, bližších aj vzdialenejších, okresov. Žiaci majú možnosť sa informovať ohľadom študijných aj učebných odborov na daných školách, môžu sa porozprávať aj so súčasnými študentami daných škôl a taktiež môžu vidieť aj ukážky z rôznych odborov. Tradične nechýbali ani zastupcovia niektorých väčších firiem, ktoré sú zapojené do duálneho vzdelávania. My sme využili aj možnosť absolvovať exkurziu v SNK s pani lektorkou. Dozvedeli sme sa o minulosti a súčasnosti SNK. Taktiež o digitalizácii, ktorá prebieha v posledných rokoch a pozreli sme si aj priestory národnej knižnice. Videli sme najmenšiu knižku a najstaršiu knižku vydanú na Slovensku.

    • Študentský MIX maratón
     • Študentský MIX maratón

     • Dňa 21.11. 2019 sa žiaci 9. ročníka a 8. ročníka už tradične zúčastnili vedomostno - športovej súťaže MIX maratón, ktorú organizuje Gymnázium M.Galandu v Turčianskych Tepliciach. V tomto kole súťažilo 11 tímov zo základných škôl z okresu Martin a Turčianske Teplice. Zmerali si svoje vedomosti v kvíze z rôznych oblastí - matematiky, chémie, dejepisu, slovenského jazyka. V ďalšom kole hádali, akú osobnosť počujú a v ďalšom, aký jazyk počujú v ukážke. Súťaž bola veľmi dobre pripravená žiakmi gymnázia a náš tím Slovenské Pravno sa umiestnil na krásnom 4. mieste s počtom bodov 38. Tešíme sa na ďalšie kolo.