• Fotografická súťaž – Príroda očami žiaka.
     • Fotografická súťaž – Príroda očami žiaka.

     • Žiaci našej školy sa zapojili do celoslovenskej súťaže "SMIETKO", ktorú organizovala FCC Slovensko, s.r.o. Posielali sme fotky, ktoré žiaci nafotili a poprosili sme všetkých priateľov školy, aby za naše fotky hlasovali. A šťastie sa na nás usmialo.V kategórii prvý stupeň (žiaci 6 - 10 rokov) sme vyhrali 1. cenu mobilný telefón a 2. cenu solárnu nabíjačku na mobil. Výherkyniam srdečne blahoželáme a tešíme sa na ďalšiu súťaž.

    • ŠKOLA V PRÍRODE v HEĽPE
     • ŠKOLA V PRÍRODE v HEĽPE

     • Jedno pondelkové ráno štvrtáci  namiesto toho, aby vošli do školy, nastúpili do autobusu. Úsmevy na perách a  tažké kufre prezrádzali, že to nie len taký malý výletik. Vybrali sa na celýýýýý týždeň do Heľpy spoznávať nový kraj. Ubytovali nás v Penzióne Majk. Okrem učenia a prechádzok si aj zaplávali, zmerali si sily vo vybíjanej s deťmi zo ZŠ Zákopčie a zatancovali so škôlkármi. Navštívili sme aj miestnu základnú školu, po ktorej nás ochotné pani učiteľky poprevádzali. Samozrejme sme nezabudli fandiť našim hokejistom. Počasie nám niektoré dni síce neprialo, ale zato sme si všetci odniesli neskutočne dobrú náladu a veľa spomienok. Po ceste domov sme sa zastavili v meste Brezno, kde sme navštívili Horehronské múzeum. Na cestu sme sa posilnili  v miestnej reštaurácii vynikajúcim obedom. Aj keď nám bolo v škole v prírode dobre, každý z nás sa už tešil na teplo domova. 

    • Jarný zber papiera
     • Jarný zber papiera

     • Papier sa používa na písanie, tlač, ukladáme naň dôležité záznamy či rozprávkové príbehy. Používa sa na písomnú komunikáciu vo forme listových zásielok, vyrábame z neho papierové peniaze, kolky, potvrdenky... Do papierových obálok či baliaceho papiera balíme rôzne predmety dennej potreby. Papier sa využíva na čistenie vo forme toaletného papiera, vreckoviek, utierok... Využíva sa aj v stavebníctve. Používanie papiera je zastúpené vo všetkých sférach života. Je potrebné ho separovať, aby ho bolo možné opäť vrátiť do výrobného procesu.

      Naša škola sa každoročne zapája do zberu odpadového papiera. Touto cestou chceme poďakovať všetkým rodičom a priateľom školy, že sa i v tomto školskom roku zapojili do výzvy a priniesli do školy starý papier. Aj vďaka nim takmer 4,5 tony skončí ako druhotná surovina pri výrobe papiera. 1 tona zachráni 17 stromov pred vyrúbaním, teda vyše 70 stromov môže ďalej rásť. Pri recyklácii papiera sa znižuje znečistenie ovzdušia o 75% a vody o 35%. Papier je možné separovať 5-8-krát. Naučme to naše deti!

      Každoročne vyhodnocujeme zber papiera a oceníme žiakov a triedy s najväčším množstvom vyzbieraného papiera. Nebude tomu inak ani v tomto šk. roku. Výsledky zberu budú uverejnené na vchode do školy a ceny budú žiakom odovzdané na slávnostnom ukončení školského roku. Ďakujeme a blahoželáme.

    • A bold rabbit in Africa
     • A bold rabbit in Africa

     • „Stavať dom, tak to sú veci! Pomáhať mi budú všetci...“ Takto veselo sme si všetci „prvostupniari“ spievali v pondelok 6. mája v dome odborov Strojár v Martine. Rozprávočka od Jozefa Cígera Hronského nám nebola neznáma, a tak sme smelému Zajkovi, ktorý sa vybral do sveta držali palce, aby sa mu všetko podarilo. Pozorne sme sledovali jeho putovanie po svete, a veselo sme si s ním spievali. To, že sem-tam hovoril po anglicky, nám vôbec nevadilo. Divadielko pre nás pripravilo Divadelné centrum v Martine. Herecké výkony sme ocenili silným potleskom. Tešíme sa na ďalšie veselé divadelné predstavenie s pesničkami!