• Jarný zber papiera

• Potrebujete sa zbaviť papiera a kartónu? Chcete zapojiť vaše deti do súťaže o pekné ceny? V dňoch od 29. apríla do 3. mája bude v našej škole zber starého papiera. Papier môžete priniesť každé ráno od 7:00 do 7:40 hodiny ku vchodu do školskej kuchyne. Papier treba nosiť zviazaný alebo v škatuliach, kartóny samostatne. Ďakujeme, že s nami separujete papier.

• Knižka, otvor sa! Druhé stretnutie

• 11. apríla sa opäť otvorila u nás knižka. Pozvanie do školy prijala pani Anna Jarabáková, aby sme spoločne mohli pokračovať v projekte Knižka, otvor sa! Tentokrát teta Anička nakukla s deťmi do knižky Mimi a Líza. Čítanie niekoľkokrát prerušila, aby deťom vysvetlila, čo všetko sa nachádza v krajčírskej dielni. Bývalá krajčírka zaujala deti svojim pútavým rozprávaním. Príbeh o tetách krajčírkach, ktoré šili pre nevidiace dievčatko textilné pexeso nás inšpiroval k tomu, aby sme si aj my vyskúšali prácu s ihlou. S tetou Aničkou deti začali vyrábať srdiečko, ktoré neskôr vyplnili vatou a voňavou levanduľou. Výroba srdiečok niektoré deti tak zaujala, že sa k šitiu vrátili aj po vyučovaní. Tešíme sa na ďalšie stretnutie s peknými knižkami. Projekt Knižka, otvor sa! finančne podporuje Nadačný fond Telekom pri Nadácii Pontis.

• Začíname: Knižka, otvor sa!

• 28. marca 2019 prijala pozvanie do školy pani Nadežda Girhardtová, aby nám pomohla vstúpiť do rozprávkového sveta. Vrámci projektu: Knižka, otvor sa! navštívila deti na prvom stupni, aby si s nimi čítala, porozprávala sa s nimi a aby si niečo zaujímavé spolu tvorili z vlny. Spoločne vstúpili do domčeka, kde sledovali narodenie Guľka Bombuľka, preskúmali celý dvorček so zvieratkami a  prežívali s nimi malé šibalstvá so zatajeným dychom. Guľko Bombuľko sa im tak zapáčíl, že si ho skúsili vyrobiť z vlny. Teta Naďka aj pani učiteľky im pomáhali, aby sa do tej vlny nezamotali. A ako sa z vlny pletú svetríky a šáliky to im teta Naďa ukázala tiež. Skúšali to viacerí, minikurz pletenia sa im celkom zapáčil. A čo všeličo spolu robili? Ako sa im darilo? Pozrite si v našej fotogalérii. Všetci sa už tešíme na ďalšie stretnutie so starými rodičmi a peknými knižkami.

Projekt "Knižka, otvor sa!" finančne podporuje Nadačný fond Telekom pri Nadácii Pontis.

• Knižka, otvor sa!

• Knižka, otvor sa! Dovoľ nám vstúpiť so svojimi starými rodičmi a zaveď nás do rozprávky, kde dobro víťazí nad zlom. Dovoľ nám byť spolu. Spolu sa rozprávať, čítať si, spolu si niečo tvoriť!

Aj takéto priania majú deti. Vyučujúce našej školy vypracovali projekt, pomocou ktorého získali možnosť splniť toto detské prianie. Vďaka spolupráci a finančnej podpore Nadačného fondu Telekom pri Nadácii Pontis vytvorí naša škola príjemné prostredie na takéto stretnutie starých rodičov a detí. Sledujte novinky na web stránke školy a dozviete sa, ako sa im darí.

• Zápis detí do prvého ročníka

• Ježibaba zlá, troje deti má: jedno chodí do školy, druhé šije bačkory a to tretie spí. Či sa nehanbí?

V našej škole tiež býva ježibabka, no vôbec nie je zlá. Deti, ktoré sa rozhodli vymeniť materskú školu za našu – základnú školu a hračky za knižky a písanky ju prišli 4. apríla navštíviť. Po ceste lesom videli zvieratká, kvietky, stromy. Ježkovi opravili pichliačiky, lienočkám zasa krídelká. Niečo pekné nakreslili a ježibabku chceli vylákať z medovníkového  domčeka básničkou. Za odmenu im ježibabka nachystala sladké medovníčky a pani učiteľky im za ich odvahu a šikovnosť dali vrecúška s pomôckami do školy, záložky a stojančeky na pastelky. Sladkým prekvapením do balíčka prispeli potraviny R & M plus. Tento slávnostný deň im bude pripomínať pamätný list. Na všetkých zapísaných prváčikov sa tešíme v septembri!