• Malá finančná akadémia s Kozmixom

• Moje mesto

Kozmix je mimozemšťan, ktorý núdzovo pristál na našej planéte, lebo sa mu pokazila raketa. Snaží sa tu zapadnúť a nájsť si priateľov. Spoznali sme ho minulý rok pomocou internetu a rôznych úloh.

Ponúkol nám projekt Naše mesto, do ktorého nás prihlásila naša pani učiteľka. Kuriér nám priniesol veľký balík, v ktorom bolo všetko potrebné. Rozdelili sme sa do štyroch tímov, v ktorých bol bankár, novinár a architekti. Každý tím mal svoj názov a vymyslel aj názov mestskej časti.

Museli sme sa rozhodnúť, aj o tom, ako sa budú volať peniaze v hre. Padlo veľa návrhov. Vybrali sme TURKY. Pomocou rôznych úloh sme zarábali namiesto známok turky. Keď sme mali dosť turkov, mohli sme si kúpiť modely kociek na stavbu budov. Názov mesta je TURČEKOVO. Tiež sme zaň hlasovali. Robili sme zaujímavé aj smiešne úlohy, ako napríklad skladanie slov z písmen. Vyšlo nám veľa smiešnych slov.

Projekt sme ukončili prezentáciou pre spolužiakov, učiteľov a pre pána riaditeľa. Ku prezentácii sme urobili aj zákusky s menom TURANKY. Boli vynikajúce. Všetkým veľmi chutili. Aj projekt s prezentáciou sa im veľmi páčil. Žiaci, učitelia aj pán riaditeľ nám tlieskali.

Saška Brngalová, 4. A trieda

• Školský výlet do Banskej Bystrice

• Dňa 8. Júna 2018 sa žiaci prvého stupňa našej školy vybrali na výlet. Cieľom bola Banská Bystrica. V Bábkovom divadle na Rázcestí bolo pripravené divadelné predstavenie Gulliverove cesty. Deti zažili chvíle smiechu a zábavy ale i napätia. V divadelnej záhrade bola po predstavení pripravená tvorivá dielnička. Každý žiačik si vyskúšal výrobu zajačika z ponožky. Na minikurze animácie spoznali život bábok. Zahrali sa na bábkohercov a vyskúšali si, ako môžu maňušky, marionety či javajky oživiť. Po prechádzke mestom ešte navštívili vonkajšiu expozíciu Múzea SNP. Vojenská technika zaujala nielen chlapcov, ale aj dievčatá. Dúfame, že na spoločný výlet budú mať pekné spomienky.

• Múzeum oravskej dediny v Zuberci - školský výlet

• Do galérie Múzeum oravskej dediny v Zuberci - školský výlet boli pridané fotografie.

V stredu 6. júna 2018 deti druhého stupňa veľmi rady kráčali ku škole, pretože bol pred nimi deň, na ktorý netrpezlivo čakali počas celého školského roka. Odmenou za 10 mesiacov plnej práce a učenia bol školský výlet. Tentokrát sme sa vybrali na Oravu do Zuberca, kde sa nachádza Múzeum oravskej dediny. Expozícia bola obohatená  a spestrená tvorivými dieľňami, kde si deti mohli odskúšať výrobu predmetov z drôtika, vytočiť nádobu z hliny na hrnčiarskom kruhu,upliesť kľúčenky zo špagátu, ozdobiť medovník a iné tradičné slovenské remeslá. Na lúke sa zahrali tak, ako sa hrávali slovenské deti v minulosti, vyskúšali si aj strieľanie z luku. Všetkým sa nám veľmi páčilo a bohatší o zážitky a darčeky z tvorivých aktivít sme sa v podvečer vrátili domov. A už sa tešíme na výlet o rok!